Opublikowany przez: Kasia P. 2016-11-23 10:15:54
Stara i sprawdzona zasada mówi, że kobieta spodziewająca się dziecka powinna pić wodę regularnie, a nie tylko wtedy, gdy odczuwa faktyczne pragnienie. Dlaczego to takie ważne?
– Organizm dziecka, które przez 9 miesięcy rozwija się w łonie matki, w 74-94% składa się właśnie z wody. Ale to nie wszystko. Woda rewitalizowana wpływa na właściwy rozwój tkanek płodu, a także dostarcza mu i przyszłej mamie właściwych składników mineralnych, takich jak m.in.: potas, wapń, magnez czy optymalną dawkę sodu, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie w ciąży – tłumaczy Violetta Taciak, diagnostka z Miasto Kobiet.
Dzięki dostarczaniu przez ciężarną odpowiedniej ilości wody, jej dziecko jest lepiej dotlenione, zyskując warunki do właściwego rozwoju. Poza tym nawodnienie sprzyja lepszemu samopoczuciu przyszłej mamy, osłabiając nieprzyjemne, ciążowe mdłości, zgagę i zaparcia, a także przyspieszając trawienie i pomagając oczyścić organizm z toksyn. Co nie mniej ważne, gdy kobieta spożywa odpowiednio dużo wody, jest jej łatwiej utrzymać właściwą wagę ciała i uniknąć przybrania zbędnych kilogramów.
Zdaniem ekspertów z Miasto Kobiet, najlepsza jest woda powstająca w wyniku rewitalizacji, czyli procesu gwarantującego jej czystość i wysoką jakość. Woda rewitalizowana pozwala uzupełnić niedobory związków mineralnych, w tym dostarczyć organizmowi cenne jony sodu, wapnia, potasu i magnezu. Zaznaczmy, że pierwszy z wymienionych składników jest źródłem elektrolitów, które odpowiadają za gospodarkę wodno-elektrolitową, dbając tym samym o dobrą wydolność organizmu. Z kolei wapń jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju kości i zawiązków zębów płodu, a potas – jest odpowiedzialny za stan nawodnienia komórek i równowagę kwasowo-zasadową. Woda rewitalizowana dostarcza także magnez, czyli pierwiastek, który wspomaga tworzenie się układu kostnego oraz nerwowego u znajdującego się w łonie matki dziecka.
Zdaniem ekspertów, kobieta w ciąży powinna przyjmować przynajmniej 2,5-3 litry płynów dziennie, czyli dokładnie tyle samo, ile traci. Aby obliczyć dokładne zapotrzebowanie, można posłużyć się prostym wzorem.
Waga ciała w kilogramach / 10 x 0,3 = zapotrzebowanie w litrach
Jeżeli więc ciężarna waży 65 kilogramów, jej dzienne zapotrzebowanie na płyny wynosi 1,95 litra. Kobiety niespodziewające się dziecka, mogą przyjmować 300 ml płynów dziennie mniej.
Pamiętajmy, że będąc w ciąży należy bezwzględnie odstawić alkohol, nawet ten niskoprocentowy, jak piwo czy wino. Alkohol przenika bowiem przez łożysko do krwioobiegu dziecka, w efekcie skutkując zwiększonym ryzykiem wystąpienia wad rozwojowych, w tym niedorozwoju psychicznego i fizycznego. Kobiety spodziewające się dziecka nie powinny też przyjmować napojów energetyzujących, które zawierając kofeinę i taurynę, działają pobudzająco. Tak samo napoje gazowane, jak i kawa, mogą nasilać zgagę, wzdęcia oraz oszukiwać mózg, który myśli, że jest dobrze nawodniony. Jak więc widać, nic nie jest lepsze niż zdrowa, dobrej jakości czysta rewitalizowana woda!
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
89.76.*.* 2016.12.01 08:15
Nie wiedziałam że w ogóle jest taka woda, a strasznie się męczyłam w ciąży, zaparcia pod dicopegu dopiero mijały, nie pomogły mi zalecane przez lekarza ćwiczenia i dieta
37.47.*.* 2016.11.29 10:00
To zwykła woda nie wystarczy? Biorę dodatkowe witaminy podczas ciąży i jeszcze mam pić wzbogaconą wodę? Nie za dużo szczęścia na raz?
37.47.*.* 2016.11.28 16:51
Woda rewitalizowana? Czyli puszczam wodę z kranu przez filtr i od razu mam rewitalizowaną?
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.